piątek, 7 lipca 2017

Paliwo dla ducha #SekretneŻycieDrzewOsłabienie dopada każdego z nas. Nic, więc dziwnego, że wędrujemy do kuchni po kolejną kawę. Jednak powinniśmy sobie uświadomić, że to przyroda daje nam energie i witaminy do życia. Jest bowiem udowodnione, że obcowanie z naturą poprawia samopoczucie lepiej niż kawa, a przebywanie na słońcu dostarcza odpowiednią ilość witaminy D3. Przyroda to takie paliwo dla ducha.
Proponuję, abyście dzisiaj po powrocie z pracy do domu ruszyli na przejażdżkę rowerem.
Nie wyczynowo! Zatrzymajcie się na chwilę. Prowadźcie rower pod górę. Posłuchajcie śpiewu ptaków, a dzień będzie wyglądał zupełnie inaczej. Jeśli nie dzień to gwarantuję na pewno wieczór.


Usłyszałam ostatnio od Marysi mojej sąsiadki, że ma stary rower i nigdzie nim nie wyjedzie. Luuuudzie... wstyd się przyznać, ale wymieniając ostatnio dętkę w moim jednośladzie okazało się, że ma dwadzieścia cztery lata. Marysiu nie ważne ile ma twój rower! Ważne, że pędzi niczym nowe BMW ;).
Zanim jednak wyruszycie na podbój lasu przeczytajcie wspaniałą książkę "SEKRETNE ŻYCIE DRZEW" . 

Peter Wohlleben zabierze was na spotkanie jak dotąd z nieznaną przyrodą. Myślę, że już nigdy nie przejdziecie obok lasu obojętnie. Fascynujące opowieści poparte badaniami w dziedzinie świata drzew i roślin.
Zbliża się weekend. To najlepszy czas na wycieczkę. Mało tego polecam Wam wziąć książkę do torby i czytać ją na łonie natury. Poznawanie sekretnego życia drzew, będzie wtedy jeszcze bardziej ekscytującym doznaniem.

Pogoda zapowiada się pięknie. Ruszam więc w drogę swoim jednośladem i namawiam Was zróbcie to samo!3majcie się!

Kasia.

Coś o ziołach i o ogrodzie? klik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój pozostawiony ślad!

Copyright © 2016 vanillaforhome , Blogger