sobota, 27 sierpnia 2016

Wakacje cz. II.


Przepis na dobre wakacje istnieje.
Dobre jedzenie i rodzina. Mnie wystarczają te dwa składniki.
Dzisiaj, aby uprościć zadanie tym, którzy planują przyszłoroczny urlop powiem gdzie się dobrze wyspać i gdzie zjeść.

Byliśmy w Dźwirzynie ok. 20 km od Kołobrzegu. To kolejny raz kiedy zamiast samochodu wybraliśmy pociąg. Nie żałujemy! Wolę książkę, kawę i brak stresu. Pendolino (ok.6h) i Intercity(ok.4h) samochodem może być raz krócej, raz dłużej. Tyle, że w samochodzie książki nie poczytam, a i z bezpieczeństwem jest różnie.

W Dźwirzynie jest wiele pensjonatów i hoteli. Mogę polecić te, które osobiście sprawdziliśmy:

Pokoje Palicki klik.
Standard można porównać z hotelowym. Czysto, ręczniki, kosmetyki. Do dyspozycji wieszak na pranie, 2 aneksy kuchenne, taras lub balkon (zależy od pokoju), ogród z altanką i grillem. Leżaki oraz parawan.

Cristal SPA klik.
Standard bardzo w porządku. Czysto. W pokoju balkon. Do dyspozycji leżak i parawan. Na plażę wyjście bezpośrednio z hotelu. W nocy słychać szum morza. Stojąc na balkonie, można dostrzec morze za drzewami. Hotel posiada basen i jacuzzi. W ofercie zabiegi SPA i sauna. Śniadanie zjecie w formie szwedzkiego stołu w stołówce hotelowej za dodatkową opłatą. Z obiadów nie korzystaliśmy. Do hotelu przyłączona jest restauracja i kawiarnio - cukiernia. Sam hotel zapewnia również wyżywienie.

Zdjęcia i informacje na stronach są zgodne z rzeczywistością tam znajdziecie wszystkie niezbędne informacje.

Przed wyjazdem obawiałam się jednej rzeczy. Jak to będzie z naszymi obiadami. Czy znajdziemy coś dla nas? Czy może będę musiała gotować? W Karwi było ciężko. Jedna restauracja, w której mogliśmy zjeść i koniec. W Dźwirzynie na dzień dobry miłe zaskoczenie. Tutaj w każdej smażalni ryby z pieca. Dodatkowo restauracje z menu, w których potrawy miały znaczek przekreślonego kłosa.

Gdzie było bezglutenowo i pysznie?
Mam trzy miejsca, które postanowiłam wyróżnić bo nie ukrywam, że było pysznie. Oczywiście to moje subiektywne oceny.


Miejsce I

ALFORNO klik

Z menu polecam wszystko! Kucharz ma wyobraźnię. Nie próbowaliśmy pizzy, bo nie było bezglutenowych spodów. Wszystko jest w najlepszym porządku. Jedzenie, obsługa kelnerska i barman. Nastrój i muzyka pięć gwiazdek.
Na deser DUET PARFAIT. Koniecznie musicie tego spróbować jak tam będziecie.
I miejsce dla wszystkich potraw.


Miejsce II 

MESA klik

Bardzo smacznie. Karta bezglutenowa. Pycha.


Miejsce III

POBITE GARY klik

Dawno restauracja nie wzbudziła we mnie takich miłych emocji. Czułam się jak u wujka na obiedzie. Jedzenie przepyszne. Pan, który sprzedawał, od razu powiedział nam co jest bezglutenowe, a co nie. Świadomość i wiedza na temat bg potraw 100%.
Jedyny minus dla niektórych może płatność gotówką, ale dla takiego jedzenia warto wcześniej podejść do bankomatu. Polecam!

W samym Dźwirzynie roi się od knajp i restauracji. Jest dużo paździerza jak wszędzie. Te restauracje, o których wam napisałam są naprawdę warte uwagi. Ceny za jedzenie (za takie jedzenie) są również standardowe.

To pyły bardzo smaczne wakacje!

Wspomnę również o restauracji STACJA BAŁTYK tak ku przestrodze. Jedzenie rewelacja, ale właściciel pozwala palić papierosy tuż przy stoliku zabaw dla dzieci i w całym ogródku. Nie zapewnił również miejsca dla osób niepalących ponieważ był wieczór z muzyką na żywo. Dla mnie to dyskwalifikacja. Przychodząc zjeść nie chcę wdychać dymu z papierosów, już nie wspomnę o dzieciach. I jeszcze jedno. Nastrój. Dramat. Muzyka nie do zniesienia. Niby na żywo, ale wolałabym szanty niż pana w średnim wieku, który grał(a właściwie to jego parapet) i śpiewał piosenki z lat młodości moich rodziców. Muzyka ma być tłem, a nie irytować i przeszkadzać w konwersacji. Ta na żywo zazwyczaj wzbudza pozytywne emocje, u nas wzbudziła jedynie chęć jak najszybszego ewakuowania się z tego miejsca.
Zatem jedzenie pyszne, ale właściciel musi się jeszcze wiele napracować, aby coś z tego było.

Kilka miejsc i rzeczowych informacji może pomóc w organizacji świetnego urlopu.
A jak było zobaczcie na zdjęciach.
3 majcie się!
Kasia.

P.S. Jeszcze morskie grafiki dla was.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój pozostawiony ślad!

Copyright © 2016 vanillaforhome , Blogger